No stało się. Pierwszy post w “skryptach”. Co prawda nie moja działka bo tyczy się to PHP, no ale trudno. Moje galerie tworzone są przy pomocy pluginu NextGen Gallery. Teoretycznie oferuje on możliwość wstawienia losowego zdjęcia/losowych zdjęć z wybranych galerii jednak u mnie coś nie bardzo miał ochoę działać. Spędziłem kilka dni na poszukiwaniu osobnego pluginu, który by to umożliwiał jednak albo nie potrafię korzystać z Google, albo takowego nie ma. Wszystkie działały albo w sidebarze, albo trzeba było modyfikować kod templatek co skutkowało wstawieniem losowego zdjęcia na każdej stronie/na każdym poście. Dopadłem w końcu plugin NGGImages. Prosty przyjemny wstawiający fotki z wybranej galerii na wybranej stronie/na wybranym poście. Miał tylko jedną wadę wstawiał wszystkie fotki i tylko z jednej galerii.

Postanowiłem przyjrzeć mu się bliżej. Kod stanowiło kilka linijek. Po kilku piwach i godzinach zaczynałem rozumieć o co w nim chodzi i jak działa (moja znajomość PHP jest baaaardzo ograniczona – nie moja działka ;)). Postanowiłem go trochę zmodyfikować tak aby wybierał 1 losowy obrazek. Udało się. Co prawda kod był tak napisany, że o pomstę do bogów wołał, ale dla mnie najważniejsze było, że coś już działa. Niestety nadal miał jedną wadę.

Jako iż ciężko mnie zadowolić pod pewnymi względami zacząłem go molestować dalej. Pełen sukces! Plugin wyświetla jedno losowe zdjęcie z zadanych galerii. Nieprzespana noc, codex w jedną rękę, wujek google w drugą, Yerba w trzecią i czwarta na klawiaturze i nawet kod udało się dość czytelnie napisać.

 Szanowne Pani, Szanowni Panowie oto przed Państwem “WordPress RandomImage” .
Kliknij tutaj aby pobrać

Jak zainstalować:

  • Pobierz plik rndimg.zip
  • Rozpakuj do katalogu wp-content/plugins
  • Zaloguj się do panelu admnistracyjnego WordPressa
  • Przejdź do zakładki “Plugins” i kliknij na “Activate”

Jak używać:

  • Wystarczy wpisać shortcode [rndimg ids="id1,id2,id3..."]. Więcej opcji w readme.txt
WykopShare